Zapraszamy na konferencję prasową Malta Festival Poznań 2023

24/06/2023
grafika: Bękarty
grafika: Bękarty

Do startu Malta Festival Poznań zostały już tylko 4 dni. Zainteresowanych dziennikarzy i dziennikarki zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się pierwszego dnia festiwalu 28 czerwca o godz. 11.00. Gościem spotkania będzie Orhan Pamuk, laureat literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku.

Tradycyjnie na konferencję prasową zapraszamy do siedziby Fundacji Malta przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Spotkanie z mediami odbędzie się w pierwszym dniu festiwalu 28 czerwca o godz. 11.00. Zostanie omówiony program Festiwalu Malta, będzie to też okazja do przeprowadzenia wywiadów z organizatorami i organizatorkami, a także artystami i artystkami. Będzie także możliwość odebrania akredytacji dziennikarskich i uzyskania niezbędnych informacji prasowych.

Główny gość Malta Festival Poznań uczestnikiem konferencji

Gościem specjalnym konferencji będzie Orhan Pamuk, turecki pisarz. Przedstawimy punkty maltańskiego programu związane z jego twórczością. Część konferencji, której głównym bohaterem będzie zdobywca Nagrody Nobla, poprowadzi Przemysław Stanula z Biura Prasowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który zapowie uroczyste wręczenie Orhanowi Pamukowi tytułu doktora honoris causa dzień później. Pisarz komunikuje się w języku angielskim, w związku z tym na miejscu będzie dostępny tłumacz. 

Na konferencji będą obecni artyści i artystki, a także przedstawiciel władz miasta Jędrzej Solarski – zastępca prezydenta miasta Poznania. W czasie spotkania prasowego podsumujemy program całego festiwalu – teatralno-taneczny, dyskursywny, warsztatowy i muzyczny oraz zaprezentujemy Centrum Festiwalowe, które w tym roku będzie zlokalizowane w siedzibie Fundacji Malta. O tym, co będzie się działo w budynku Arkadii i miejscach partnerskich, opowiedzą Michał Merczyński – dyrektor festiwalu – i Karol Działoszyński – przewodniczący Rady Fundacji Malta. Szczegółowy program zaprezentuje Dorota Semenowicz – programerka festiwalu. Całość poprowadzi Adam Górczewski, rzecznik prasowy Festiwalu Malta.

Potwierdzenie udziału w spotkaniu

Uczestnicy i uczestniczki konferencji będą do dyspozycji dziennikarzy. Specjalny czas zostanie wygospodarowany też na nagranie Orhana Pamuka – szczególnie w tym przypadku prosimy o uszanowanie zasad, które zostaną podane w czasie spotkania.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji, co pozwoli lepiej dostosować przestrzeń Centrum Festiwalowego do potrzeb dziennikarzy. Informacje o obecności prosimy kierować na adres e-mailowy rzecznik@malta-festival.pl do poniedziałku 26 czerwca do godz. 15.00.

Prosimy o zarezerwowanie w swoich terminarzach około godziny. Po konferencji nastąpi wydanie przyznanych akredytacji.