INFORMACJE PRAKTYCZNE 

CENTRUM FESTIWALOWE

ul. Ratajczaka 44 (I piętro)

PUNKT INFO

ul. Ratajczaka 44 (parter)

środa – piątek
17.00–22.00
sobota – niedziela
10.00–22.00

Maltańskie Centrum Festiwalowe to miejsce koncertów i silent disco, debat, warsztatów, a także nieformalnych rozmów przy kawie. W tym roku będzie zlokalizowane w siedzibie Fundacji Malta, w samym sercu miasta, w zabytkowym budynku Arkadii przy ul. Ratajczaka 44. Ogromną otwartą przestrzeń z wyjściem na taras, z którego widać panoramę miasta i pl. Wolności, zaaranżuje dla festiwalu Olga Strizhniova. Na parterze znajduje się Punkt Info, to tam można uzyskać odpowiedzi na pytania praktyczne, zapytać o drogę, swoją ścieżkę festiwalową czy zabrać bezpłatną broszurę z harmonogramem festiwalu. Punkt Info to także nasz sklepik, gdzie można kupić festiwalowe koszulki. W Centrum Festiwalowym po zmroku odbierzecie też słuchawki na wieczorne silent disco.

BIURO PRASOWE 

ul. Ratajczaka 44

środa – niedziela
12.00–20.00

Biuro prasowe znajduje się w siedzibie Fundacji Malta. Przedstawicieli zainteresowanych mediów zapraszamy na ul. Ratajczaka 44, gdzie można odebrać akredytację i uzyskać niezbędne informacje prasowe.

BILETY, BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI, WSTĘP WOLNY

Wydarzenia w ramach Malta Festival Poznań odbędą się w Centrum Festiwalowym, które w tym roku będzie zlokalizowane w siedzibie Fundacji Malta, w miejscach partnerskich, a także przestrzeni miasta. Wszystkie wydarzenia realizowane w Centrum będą nieodpłatne. Na warsztaty dla dzieci i dorosłych obowiązują bezpłatne zgłoszenia e-mailowe (zapisy@malta-festival.pl). Bezpłatne wejściówki obowiązują na spotkanie z Orhanem Pamukiem (28.06) i koncert Ja, Şeküre (29.06). Wstęp płatny (bilety: 40/25 PLN, karnet: 100/60 PLN) obowiązuje na spektakle: Any Pi The Divine Cypher (30.06), Choy Ka Fai Yishun Is Burning (1.07) oraz Sergeya Shabohina i Igora Shugaleeva Ich heiße Frau Troffea (2.07). Sprzedaż biletów i dystrybucję bezpłatnych wejściówek prowadzi platforma ToBilet.pl i Centrum Informacji Kulturalnej. Bilety na koncerty Natalii Nykiel, Baascha, Bass Brass, DJ Blika i Dominiki Płonki, w ramach wspólnego finału Malta Festival Poznań i Poznań Pride Week, można nabyć w aplikacji Going., na stronie EmpikBilety.pl, w salonach empik oraz na stronie pridefest.pl. Wydarzenia w ramach programu partnerskiego Poznań na Malcie są płatne. Bilety na spektakl Rimmy Tyshkevych, Anastasii Ivasovej i Ewy Kaczmarek Genesis (28 i 29.06, 25 PLN), Lidii Gómez Herrery i Krzysztofa Cicheńskiego Callar y quemarse (30.06, 1.07, 25 PLN), a także Teatru Emigrant Solitude by Żadan & Stachura (30.06, 1.07, 25 PLN) są dostępne na platformie Bilety24.pl.

DOSTĘPNOŚĆ 

Festiwal prezentuje prawie 50 wydarzeń, z czego 35 wydarzeń jest bezpłatnych. Na pozostałe obowiązują bilety – normalne i ulgowe. Zniżka przysługuje studentom, uczniom i seniorom. Osobom z niepełnosprawnością zapewniamy bezpłatną wejściówkę dla opiekuna na wydarzenia biletowane.

Centrum Festiwalowe, które mieści się w budynku Arkadii, jest częściowo dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Na czas festiwalu zniesiemy część barier architektonicznych, stawiając w miejsca progów i schodków tymczasowe podjazdy, a także zapewniając obsługę gotową do wsparcia w przemieszczaniu się. Na pl. Wolności znajduje się podziemny parking samochodowy, a w najbliższym otoczeniu Arkadii parking dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. W pobliżu są też przystanki komunikacji publicznej, dostosowane do osób ze szczególnymi potrzebami.

Spektakle Sergeya Shabohina i Igora Shugaleeva, Choy Ka Faia oraz koncert Ja, Şeküre będzie wyświetlany z napisami w języku polskim i angielskim, dostępnymi nie tylko dla osób niesłyszących i niedosłyszących, lecz także dla zagranicznej publiczności, nieposługującej się językiem polskim. Spektakle biletowane w miejscach zamkniętych, w Centrum Kultury Zamek i Pawilonie, organizujemy w przestrzeniach pozbawionych barier architektonicznych i posiadających udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. toaletę, windę, usytuowanie na poziomie 0 lub podjazd na wózek inwalidzki, miejsce parkingowe niedaleko budynku.