Uruchamiamy akredytacje prasowe na Malta Festival Poznań – wypełnij wniosek!

2/06/2023

Spotkanie z Orhanem Pamukiem i koncertowe wykonanie opery na podstawie jego książki, spektakle taneczne i teatralne, także w ramach Poznania na Malcie i muzyczny finał – na te wydarzenia Malta Festival Poznań można się akredytować, wystarczy wypełnić formularz do 18 czerwca. Festiwal potrwa od 28 czerwca do 2 lipca.

Do rozpoczęcia Malta Festival Poznań został niespełna miesiąc. To odpowiedni czas, żeby zaplanować swoją dziennikarską obecność na spektaklach tanecznych, performansach, przedstawieniach teatralnych, widowiskach muzycznych i spotkaniach z uznanymi osobami ze świata kultury.

Festiwal odbędzie się w Centrum Festiwalowym, które w tym roku będzie się znajdować w siedzibie Fundacji Malta przy ul. Ratajczaka 44, w instytucjach partnerskich i przestrzeni miasta. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny. Wstęp na spektakle i spotkania w miejscach zamkniętych jest biletowany lub obowiązują bezpłatne wejściówki. Na te wydarzenia dziennikarze mogą się akredytować. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenia wymagające akredytacji

Gościem Malta Festival Poznań będzie Orhan Pamuk, laureat Nagrody Nobla z dziedziny literatury. Bilety obowiązują na spotkanie autorskie z tureckim pisarzem oraz koncertowe wykonanie opery Ja, Şeküre. Muzykę do libretta na podstawie powieści Nazywam się Czerwień, skomponował na zamówienie festiwalu Aleksander Nowak.

Akredytacje umożliwią wejście na spektakle międzynarodowych artystów i artystek z programu performatywnego: Any Pi, Choy Ka Faia i duetu Sergey Shabohin – Igor Shugaleev, a także przedstawienia w ramach Poznania na Malcie. Limitowany będzie też finał muzyczny Malta Festival Poznań i Poznań Pride Week, na którym wystąpią: Natalia Nykiel, Baasch, Baas Brass oraz DJ Blik z Dominiką Płonką.

Warunki i proces akredytacji prasowych

Akredytacje na Malta Festival Poznań 2023 będą wydawane tylko dziennikarzom aktywnie wykonującym zawód. Żeby złożyć wniosek akredytacyjny, należy wypełnić formularz akredytacyjny oraz dokonać wyboru wydarzeń festiwalowych, w których chce się uczestniczyć. Jeżeli wybrane wydarzenie grane jest więcej niż raz, należy zaznaczyć tylko jeden termin. Formularz akredytacyjny jest dostępny TUTAJ.

Akredytacje dziennikarskie są bezpłatne i pojedyncze. Akredytacje dla fotoreporterów/kamerzystów są bezpłatne. Zaznaczenie we wniosku akredytacyjnym danego spektaklu nie gwarantuje otrzymania wejściówki. Regulamin akredytacji prasowych jest dostępny TUTAJ.

Formularz należy wypełnić do 18 czerwca. O przyznaniu akredytacji wnioskujący zostaną poinformowani przez biuro prasowe festiwalu e-mailem wysłanym na adres podany we wniosku zgłoszeniowym. Potwierdzenie wraz z listą wydarzeń, na które zostały przyznane wejściówki prasowe i zezwolenia na fotografowanie/filmowanie, zostanie przesłane najpóźniej we wtorek 20 czerwca.

Spotkanie prasowe

Konferencja prasowa odbędzie się pierwszego dnia festiwalu, 28 czerwca, o godz. 11.00 w siedzibie Fundacji Malta, przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Przedstawicieli zainteresowanych mediów zapraszamy na pierwsze piętro, gdzie będzie można odebrać akredytację i uzyskać niezbędne informacje prasowe.

______________
BIURO PRASOWE
Adam Górczewski
rzecznik@malta-festival.pl