Wspólny muzyczny finał Malta Festival Poznań i Poznań Pride Week 2023

30/05/2023

Podczas finału 33. edycji Malta Festival Poznań łączymy siły z Poznań Pride Week. 1 lipca zapraszamy na serię koncertów polskich wykonawców muzyki klubowej i popowej. Na scenie na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek w Poznaniu zabrzmią: Natalia Nykiel, Baasch, Bass Brass i DJ Blik feat. Dominika Płonka.

W sobotę 1 lipca o godz. 20.00 na Dziedzińcu Zamkowym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędą się koncerty: Natalii Nykiel – królowej polskiego electropopu, Baascha – twórcy łączącego elektronikę z chwytliwymi kompozycjami, oraz zespołu Wojtka Urbańskiego Bass Brass, który wystąpi w formie soundsystemu. Wieczór zakończy afterparty prowadzone przez DJ Blika i Dominikę Płonkę. Widowisko muzyczne jest realizowane we współpracy z Grupą Stonewall, organizatorem Poznań Pride Week, czyli największego po warszawskiej Paradzie Równości wydarzenia LGBT+ w Polsce. Na wydarzenia obowiązują bilety dostępne na pridefest.pl.

Brzmienia elektroniczne i popowe

Program wspólnego finału składa się na gwiazdy polskiej sceny muzycznej, reprezentujące muzykę elektroniczną i popową. Na scenie zobaczymy oryginalną i bezkompromisową Natalię Nykiel, autorkę tekstów, która w ubiegłym roku wydała swój trzeci studyjny album Regnum. Płyta zawiera się w trendzie dark romantic i jest najbardziej osobistą wypowiedzią w dorobku wokalistki, wciągającą i elektryzującą podróżą przez fantastyczną dystopię. Artystka zadebiutowała w 2014 roku wydawnictwem Lupus Electro, otrzymując miano królowej polskiego electropopu. W 2020 roku za epkę Origo zdobyła nagrodę muzyczną Fryderyk.

Rok później Fryderyka w kategorii „Album roku – elektronika” odebrał Baasch za płytę Noc. Po trzech latach artysta wraca na szlak koncertowy z nową płytą. W Poznaniu zaskoczy fanów niezwykłą oprawą wizualną i premierowymi utworami. Bartosz Schmidt to jeden z najoryginalniejszych twórców polskiej sceny alternatywnej, balansujący między muzyką elektroniczną a synth i indie popem, hipnotyzujący sugestywnym wokalem, chwytliwymi kompozycjami i mocnym tekstem.

Największe klubowe przeboje przypomni nam Bass Brass. Zespół Wojtka Urbańskiego – kompozytora, aranżera, współzałożyciela grupy muzycznej Rysy – zaprezentuje się w formie soundsystemu. Artysta jest laureatem nagrody Fryderyk 2022 za płytę 4GET zespołu Rysy. W Brass Band jest didżejem. Na scenie wystąpi też sekcja dęta w składzie Bartek Łupiński, Kuba Łupiński, Kuba Łępa Grzegorz Pałka oraz wokalista.

Na zakończenie muzycznego widowiska DJ Blik i Dominika Płonka przeniosą nas płynnie na afterparty. Rave’y i muzyka klubowa lat 90. dostarczą nam nowej energii!

Malta Festival Poznań x Poznań Pride Week 2023

Finał Malta Festival Poznań jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Grupa Stonewall, organizatorem Poznań Pride Week, któremu w tym roku towarzyszy trzydniowy festiwal muzyczno-performatywny Pride Fest. Oprócz wymienionych wykonawców w ramach festiwalu wystąpią: Shady Lady, Himera, Ala Urwał, Algebra, Red Juliette, Valenciaga (Drag Race Belgium), Shyness!, Novika, Atlvnta i Kiwi. Wydarzenia są biletowane.